
SOLO-resa – Vandring, vin och Tryffel i vackra Umbrien
Reseledare | Carina Magnusson |
---|---|
Reslängd | 6 dagar |
Avresor |
|
Res SOLO – men inte ensam!
Nu introducerar vi våra SOLO-resor som riktar sig till dig som vill utforska världen på egen hand – med nya vänner vid din sida. Med en SOLO-resa får du det bästa av tre världar – friheten i att resa själv, glädjen i nya möten och tryggheten med svensk färdledning.
På alla våra resor reser vi i mindre grupper, vanligtvis 18–25 personer – lagom stort för att hinna lära känna varandra, men ändå personligt och avslappnat. I priset ingår redan enkelrumstillägg och vissa gemensamma måltider. Våra resor är aktiva – vi vandrar, vi upplever och umgås. På några resor ingår alla aktiviteter, medan det på andra ingår ett par utflykter med möjlighet att köpa till fler spännande aktiviteter på plats.
Gemenskapen är en viktig del av upplevelsen, men du har alltid friheten att forma resan på ditt eget sätt. Vår ambition är att du inte bara ska komma hem med nya vänner, utan också med fördjupad kunskap om resmålet – eller om det spännande tema som just din resa kretsar kring.
Reseledare | Carina Magnusson |
---|---|
Reslängd | 6 dagar |
Avresor |
|